2021-04-28

Gdzie zamontować okno dachowe VELUX, aby dobrze doświetlić łazienkę?

Wiele osób rezygnuje ze swojej wymarzonej łazienki na poddaszu. Wydaje się to czymś zbyt skomplikowanym, zbyt trudnym, a doprowadzenie odpowiedniego oświetlenia do tego pomieszczenia zdaje się poza zasięgiem. Nie wiedzą jednak o tym, że często by osiągnąć proste cele, wystarczą proste rozwiązania – najczęściej również te w zgodzie z naturą. Takie właśnie są okna dachowe Velux. Doskonale wpasowują się w przestrzeń łazienki na poddaszu, zapewniając odpowiednią dawkę naturalnego światła, pomagają także zachować odpowiednią cyrkulację powietrza.


Okna dachowe Velux zapobiegają powstawaniu wilgoci, również pomagają pozbyć się pary wodnej, która powstaje podczas kąpieli, prysznica lub porannej toalety. Niektórzy decydują się nawet na rezygnację z okna i z dostępu do światła słonecznego w łazience na poddaszu. Nic dziwnego. Wydaje się im, że nie istnieje rozwiązanie, które mogłoby to zmienić. Tymczasem, okno dachowe pomaga zapobiec wilgoci i pleśni, co także przekłada się na lepszą kondycję psychiczną i fizyczną.

Z artykułu dowiesz się:

 • dlaczego wentylacja w łazience jest ważna
 • czym jest System Velux Active
 • czy lepiej zamontować okno dachowe nad wanną, czy bliżej umywalki
 • czy świetliki tunelowe to dobre rozwiązanie do łazienek

 • okna dachowe do łazienki, okna dachowe Velux, System Velux Active

  Dlaczego wentylacja w łazience jest ważna

  Prawidłowa wentylacja łazienki nie może być bagatelizowana. Aby uniknąć pleśni i zawilgocenia pomieszczenia, regularnie należy je wietrzyć, a także zadbać o to, by znalazły się w nim okna dachowe. Tak jak w wielu innych kwestiach, także i w tej przychodzi nam z pomocą technika. Obecnie istnieją czujniki w pomieszczeniu, które po wykryciu dużej ilości pary wodnej lub wilgotności powietrza automatycznie otworzą okna.

  Na szczególną uwagę zasługuje system Velux Active, który umożliwia łatwą, bezproblemową obsługę za pomocą aplikacji z telefonu. Jednak nie wszystkie okna będą współpracować z takim oprogramowaniem. I warto mieć to na uwadze podczas zakupu.

  Velux dostarcza okna z wbudowanym filtrem, który jest banalny w swojej obsłudze. Jego wymiana oraz czyszczenie nie wymagają wiele czasu, oraz wysiłku. Takie rozwiązanie zatrzymuje wszelkie owady, a także kurz przed dostaniem się do wnętrza pomieszczenia.

  Okna dachowe Velux dodatkowo posiadają zintegrowany system wentylacji, który jest niezastąpiony w łazience. Zapewnia stały dopływ świeżego powietrza, nawet w sytuacji, kiedy okno jest zamknięte.

  System dedykowany jest zwłaszcza dla sytuacji, kiedy będziesz brać długą kąpiel lub gorący prysznic. Technologie, które współistnieją z oknami dachowymi Velux, pozwalają na wygodną wentylację łazienki i rozwiązanie odwiecznego problemu z takim pomieszczeniem na poddaszu. Dzięki aplikacji możesz w prosty i klarowny sposób kontrolować swój mikroklimat panujący tuż pod dachem.

  Co więcej, system Velux Active może również odpowiadać za termoregulację. Teraz z łatwością ustawisz temperaturę, w której czujesz się najbardziej swobodnie. Jednocześnie za każdym razem, kiedy łazienka na poddaszu za bardzo się wyziębi lub ogrzeje, system automatycznie zamknie lub otworzy okno. To wszystko bez twojej ingerencji! Kolejny raz producent zaprzęgnął technologię, aby ułatwić ci życie. To nie wszystko. Dodatkowo producent zadbał o to, aby system mierzył także wilgotność powietrza, stężenie dwutlenku węgla oraz temperaturę w dowolnym momencie w łazience.

  System Velux Active dla wymagających klientów

  okna dachowe do łazienki, okna dachowe Velux, System Velux Active

  System Velux Active to rozwiązanie dla ludzi wygodnych, jednocześnie jest to system niezwykle praktyczny. Nie musisz się już obawiać o to, czy dosięgniesz do wysokości dachu, aby otworzyć wysoko osadzone okna. Koniec z drabinami i prętami. Teraz możesz wygodnie usadowić się na kanapie lub fotelu i za pomocą telefonu otworzyć okno zdalnie.

  Okna dachowe Velux dostępne są w dwóch rodzajach. Pierwszy z nich posiada klamkę zamontowaną na dole, drugi na górze. Rozwiązanie to jest o tyle wygodne, że pozwala z łatwością dopasować sposób otwierania okna do specyfiki pomieszczenia oraz innych elementów wystroju znajdujących się bezpośrednio w jego otoczeniu.

  Okna dachowe nad wanną czy przy umywalce?

  okna dachowe do łazienki, okna dachowe Velux, System Velux Active

  Nowoczesne okna dachowe to również doskonały pomysł jako rozwiązanie nad wanną. Okno będzie się znajdować od strony dachu, a więc wciąż zapewni odpowiednią intymność, jednocześnie unikając sytuacji obserwowania z zewnątrz. Możesz liczyć na dopływ ciągłej porcji naturalnego światła. W zależności od twoich preferencji klamka do okna może się znajdować u dołu tuż przy wannie lub też wyżej.

  A może świetliki tunelowe?

  Jeżeli łazienka na poddaszu nie daje możliwości zamontowania standardowych okien (ponieważ spadek dachu jest zbyt mały lub duży) można zdecydować się na inne rozwiązanie. Przede wszystkim, na świetliki tunelowe Velux. Dzięki nim wciąż będziesz mieć dostęp do naturalnego światła, jednocześnie zachowując poczucie prywatności i intymności w łazience.

  Co więcej, takie rozwiązanie jest dość nieszablonowe i samo w sobie będzie ciekawym elementem ogólnej aranżacji łazienki. To ogromna oszczędność, ponieważ świetliki tunelowe zamontowane bezpośrednio na dachu pozwalają w znacznym stopniu ograniczyć korzystanie z prądu potrzebnego do oświetlenia na poddaszu.

  Autor: Małgorzata Buchkovska

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.71 / 5.00 421 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2023-04-27
  Bardzo dobry kontakt. Pełen profesjonalizm .Polecam
  2023-04-03
  O.K.
  pixel