2017-07-11

Dlaczego warto montować kołnierze docieplające?

Kołnierze docieplające stanowią integralną część dachu oraz wyróżniają się wieloma pozytywnymi aspektami.
Ich głównym zadaniem jest wykonanie skutecznego ocieplenia wokół okna lub dodatkowej termoizolacji okna oraz redukcja powstawania mostków termicznych. Dlaczego montaż kołnierzy docieplających jest tak ważny?


Jak odpowiednio konserwować okna dachowe?

Cechy kołnierzy uszczelniających

Kołnierze izolacyjne służą do optymalnego oraz szybkiego wykonania termicznej izolacji wkoło okien dachowych. Wysokiej klasy kołnierze uszczelniające będą cechowały się paroszczelnością oraz paroprzepuszczalnością. Kołnierze docieplające łączą okno z folią dachową, która jest powszechnie używana w konstrukcji dachu. Dzięki wykorzystaniu takiego rozwiązania materiał termoizolacyjny zamontowany wokół okna jest niezwykle skutecznie chroniony przed wilgocią. Metoda ta daje sposobność do uniknięcia nacinania kontrłat oraz demontażu łat. Kołnierze do okien dachowych są również barierą dla wilgotnego powietrza, które szkodzi właściwościom wełny termoizolacyjnej.


montaż kołnierzy docieplających

Montaż kołnierzy docieplających

Montaż kołnierzy docieplających stanowi efektywną metodę docieplania okien, która jest niezależna od wielkości otworu montażowego, co jest szczególnie ważne w przypadku okien o nietypowych rozmiarach. Kołnierz do okna dachowego powinien być stworzony w taki sposób, by umożliwić wykonawcy komfortową aplikację kołnierza bezpośrednio na łaty. Materiały, z których stworzono kołnierze uszczelniające, powinny przejawiać dużą sprężystość oraz odpowiednią gęstość, co zapewni bezproblemowe dostosowanie do przestrzeni okiennej.


montaż kołnierzy docieplających

Czy warto montować kołnierze docieplające?

Minimum raz na rok winniśmy dokładnie usunąć wszelakie zanieczyszczenia, w tym także liście z kołnierzy okiennych, co umożliwi poprawny spływ wody deszczowej. Czyszczenie należy przeprowadzić przed nastaniem zimy. Natomiast podczas okresu zimowego, zaleca się także systematyczne usuwanie lodu oraz śniegu zgromadzonego wokół okna. Nie można również zapomnieć o okresowym oraz kompleksowym myciu okien dachowych. W celu uniknięcia kondensacji pary wodnej na wewnętrznych powierzchniach szyb należy systematycznie wietrzyć oraz odpowiednio ogrzewać pokoje.Autor: Natalia Dreszler

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-03
O.K.
2023-04-02
Szybko, sprawnie i solidnie
pixel