Czym wyróżnia się nowy kołnierz EDQ 2000L

2024-03-21
Czym wyróżnia się nowy kołnierz EDQ 2000L

Okna dachowe to niezbędny element poddasza użytkowego. Dostarczają nam one optymalną ilość naturalnego światła słonecznego, tak potrzebnego do komfortowego funkcjonowania w ciągu dnia. Niezbędnym elementem montażu każdego okna dachowego jest prawidłowo dopasowany kołnierz uszczelniający Jego podstawowym zadaniem jest ochrona przed przeciekaniem, czyli przedostawaniem się wody deszczowej lub powstałej z topniejącego śniegu, a także wszelkich zanieczyszczeń poza obręb okna. Firma Velux wprowadziła na rynek nowy model kołnierza uszczelniającego, który jest innowacyjnym rozwiązaniem do montażu okna w dachu krytym blachą na rąbek. Czym wyróżnia się nowy kołnierz EDQ 2000L? Dowiedz się z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury!


Z artykułu dowiesz się:

  1. Kołnierz EDQ 2000L – owoc współpracy firm Velux i Ruukki
  2. Kołnierz EDQ 2000L – jakie są najważniejsze zalety produktu?
  3. Kołnierz EDQ 2000L – co oznacza system ciepłego montażu BDX?
  4. Kołnierz EDQ 2000L – podsumowanie


kołnierz EDQ 2000L

Kołnierz EDQ 2000L – owoc współpracy firm Velux i Ruukki

Kołnierz EDQ 2000L jest nowatorskim rozwiązaniem wyróżniającym się płaskim elementem podokiennym. Jego niepodważalną zaletą jest to, że wyjątkowo estetycznie komponuje się z dachem, co jest niezwykle ważnym aspektem dla właściciela domu. Jest przeznaczony do montażu okien w dachu pokrytym blachą na rąbek. Przy okazji stanowi również ułatwienie pracy dekarza – dzięki niemu łatwiej i szybciej instaluje się okno dachowe w blasze na rąbek stojący. Kołnierz ten to owoc współpracy specjalistów marki Velux oraz Ruukki. Firmy te słyną z wysokiej jakości okien i pokryć dachowych oraz akcesoriów przeznaczonych zarówno do okna, jak i do dachu. Kołnierz EDQ 2000L łączy w sobie dwa bardzo istotne elementy – mianowicie zgodność procesu montażu z wymaganiami producenta blachy na rąbek oraz estetyczny wygląd.

Kołnierz EDQ 2000L – najważniejsze zalety produktu

Do najważniejszych zalet nowego kołnierza EDQ 2000L należy idealnie dopasowany moduł podokienny. Odpowiada on za estetykę okna dachowego. Kolejną korzyścią wynikającą z zastosowania tego typu kołnierza uszczelniającego jest zwiększona izolacja termiczna ościeżnicy oraz system ciepłego montażu BDX. Równie istotne są zalecenia związane z montażem, takie jak zgodność instalacji z wytycznymi producentów Velux i Ruukki. Istnieje także możliwość montażu w dachu pokrytym blachą z wysokością rąbka od 25 do 35 mm innych producentów, a także instalacja w dachach o kącie nachylenia 15˚-90˚. Ważne jest również zachowanie odpowiedniej wentylacji.


kołnierz EDQ 2000L

Kołnierz EDQ 2000L – co oznacza system ciepłego montażu BDX?

Nowy kołnierz EDQ 2000L dostępny w wariancie ciepłego montażu zawiera ramę izolacyjną BDX, izolację przeciwwilgociową oraz rynienkę odwadniającą. System ciepłego montażu BDX marki Velux zapewnia prawidłową izolację termiczną pomiędzy oknem a dachem. BDX to nic innego jak odpowiednia rama izolacyjna, która zabezpiecza przed powstawaniem tzw. mostków termicznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu temperatura w pomieszczeniach na poddaszu jest wyższa i chroni budynek przed zbędnymi stratami ciepła. Rama izolacyjna BDX to izolacja termiczna znajdująca się wokół okna wykonana z 2-warstwowego polietylenu. Zapewnia wyjątkowo skuteczne ocieplenie powierzchni okna. Idealnie zabezpiecza połączenie okna z dachem przed przedostawaniem się wody deszczowej. Natomiast izolacja przeciwwilgociowa BFX doskonale uszczelnia przed wilgocią i wiatrem, jednocześnie zachowując wentylację niższych warstw dachu. Znakomicie dopasowuje się do okna oraz konstrukcji łat. Rynienka odwadniająca ułatwia odprowadzanie wilgoci, która może się pojawić pod pokryciem dachowym. Zastosowanie kołnierza uszczelniającego EDQ 2000L stanowi o poprawności montażu. Przy spełnieniu odpowiednich warunków możemy uzyskać również dodatkowe 10 lat gwarancji, co daje aż 20 lat na całe okno dachowe marki Velux.

Kołnierz EDQ 2000L – podsumowanie

Nowy kołnierz EDQ 2000L powstał z myślą o usprawnieniu montażu okien w dachach pokrywanych blachą na rąbek. To unikatowe rozwiązanie z płaskim elementem podokiennym, które w elegancki sposób współgra z dachem dodatkowo podnosząc estetykę zarówno okna, jak i dachu. Jest to niezwykle istotny element dla inwestora projektu budowlanego oraz niezwykłe ulepszenie pracy dekarzy. Biorąc pod uwagę korzyści związane ze zwiększoną termoizolacją budynku, inwestycja w tego typu akcesorium przy posiadaniu dachu z blachy na rąbek z pewnością się nam opłaci.


kołnierz EDQ 2000L

FAQ

Jakie są główne zalety nowego kołnierza uszczelniającego EDQ 2000L?

Do głównych zalet nowego kołnierza EDQ 2000L należy idealnie dopasowany moduł podokienny, zwiększona izolacja termiczna ościeżnicy, system ciepłego montażu BDX oraz prosty montaż.

W jaki sposób kołnierz EDQ 2000L wpływa na estetykę budynku?

Kołnierz EDQ 2000L wyróżnia się płaskim elementem podokiennym, który estetycznie komponuje się z dachem.

Jakie korzyści przynosi system ciepłego montażu BDX w kontekście kołnierza EDQ 2000L?

System ciepłego montażu BDX zapewnia prawidłową izolację termiczną między oknem a dachem, eliminując tzw. mostki termiczne i chroniąc budynek przed stratami ciepła.
Anna Adamczyk

Copywriterka z pasji. Swoją drogę z pisaniem zaczęła od poezji do szuflady. Uwielbia tworzyć artykuły blogowe na różne tematy. Odbyła wiele szkoleń z zakresu stolarki okiennej, materiałów budowlanych oraz wykończenia wnętrz. Specjalizuje się w tematyce budowlanej, ale wystrój wnętrz nie jest jej obcy. Miłośniczka literatury kobiecej. Pasjonuje się również psychologią i wszystkim, co związane z naturą człowieka. Kocha psy! Nie wyobraża sobie życia bez muzyki - od niedawna fanka Ani Karwan.


Przeczytaj także:

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-19
Szybko i sprawnie :)
2023-05-14
Ok
pixel