2021-03-31

Zielony dach z oknami FAKRO

Współczesna architektura rządzi się swoimi prawami. Zielone dachy są coraz bardziej pożądane i nic w tym dziwnego, ponieważ prezentują się niezwykle estetycznie i naprawdą potrafią ucieszyć oko. Niekiedy w tego typu dachu potrzebne są okna dachowe i w dzisiejszych czasach nic nie stoi na przeszkodzie, aby faktycznie je tam zamontować. System zielonego dachu z oknami FAKRO to jedna z lepszych możliwości, jeśli chcemy połączyć zieleń, której tak łakniemy z funkcjonalnymi oknami dachowymi.


Z artykułu dowiesz się:

 1. czym jest Gardena Green Roof System
 2. czym charakteryzują się okna do dachów płaskich FAKRO


okna dachowe, okna dachowe FAKRO, okna dachowe do dachów płaskich, zielony dach z oknami fakro

Gardena Green Roof System w Twoim domu

Obecność zielonych dachów jest coraz powszechniejsza. Ludzie spragnieni kontaktu z naturą coraz chętniej wyposażają swoje dachy w zielone otoczenie. Sprawdza się to zarówno w domach jednorodzinnych, biurowcach czy budynkach wielorodzinnych. System zielonego dachu oferowany przez firmę FAKRO, powstał zgodnie z potrzebami wielu inwestorów, którzy chcieli, aby ich pracownicy mieli dostęp, w samym centrum miasta, do naturalnego otoczenia, pozwalającego zachować równowagę wewnętrzną i odstresować się podczas ciężkiego dnia.

Gardena Green Roof System przeznaczona jest do dachów płaskich wraz z dopasowanymi do niego oknami dachowymi FAKRO. Wieloletnie doświadczenie firmy GARDENA, pozwoliło na stworzenie produktu ekologicznego i unikatowego, które może przynieść jego użytkownikom wiele korzyści, w tym m.in.:

 • okna dachowe FAKRO zamontowane w płaskim dachu, pozwalają na dostęp większej ilości światła dziennego;
 • zielony dach ma wpływ na poprawę mikroklimatu, dodatkowo chroniąc budynek przed stratami cieplnymi zimną i nadmiernym nagrzewaniem podczas letnich dni. Dzięki temu nie trzeba obawiać się o wysokie rachunki za ogrzewanie;
 • wszystkie zanieczyszczenia z powietrza są filtrowane. Dwutlenek węgla jest pochłaniany a tlen produkowany;
 • zielony dach chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi i zmiennymi warunkami atmosferycznymi;
 • nie trzeba obawiać się o odprowadzanie wody deszczowej do kanalizacji, ponieważ 90% opadów zatrzymywane jest właśnie przez zielony dach.

Czym charakteryzują się okna do dachów płaskich FAKRO?

okna dachowe, okna dachowe FAKRO, okna dachowe do dachów płaskich, zielony dach z oknami fakro

Okna do dachów płaskich FAKRO Okna do dachów płaskich FAKRO są przede wszystkim bardzo funkcjonalne, estetycznie wykonane i posiadające świetne parametry termoizolacyjne. Nie przeszkadzają im zmienne i ekstremalne warunki atmosferyczne. Wyposażone są w specjalne pakiety szybowe, które zapewniają użytkownikom danego budynku, spokój. Do wyboru masz:

 • okna dachowe typu F – jest to dość nowoczesny produkt, charakteryzujący się wspaniałymi parametrami izolacyjnymi. Pakiet szybowy został wykonany przy zastosowaniu innowacyjnej technologii, polegającej na wklejaniu szyb, dzięki czemu okno jest bardzo trwałe i posiada estetyczny wygląd;
 • okna dachowe typu C – są wyposażone w antywłamaniowy pakiet szybowy P2. W przypadku, gdy dojdzie do pęknięcia okna, szyba pozostaje na miejscu, ponieważ kawałki szkła przyklejone są do folii. Okno wyposażone jest w system montażu kopuły, co utrudnia ewentualne włamanie. Wspaniale radzi sobie w przypadku zmiennych warunków atmosferycznych;
 • okno dachowe DWX – to produkt, po którym dosłownie można chodzić. Posiada wzmocnioną nośność oraz antypoślizgową podłogę, która chroni przed ewentualnym przewróceniem się. Dodatkowo okno DWX licuje się z powierzchnią dachu, więc staje się całkowicie bezpieczne dla jego użytkowników. Jest ono wyposażone w dwukomorowy pasywny pakiet szybowy o wartości współczynnika przenikania ciepła Uw 0,5 W/ m2K.
 • Autor: Małgorzata Buchkovska

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.71 / 5.00 421 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2023-05-14
  Ok
  2023-05-01
  Super okno
  pixel