2020-12-06

Koszt montażu okna dachowego

Jeśli myślisz, że cena okien dachowych to wszystko, co powinno Cię interesować, to niestety jesteś w błędzie, ponieważ powinno się do tego doliczyć koszt montażu, czyli zatrudnienie odpowiedniego dekarza, który w sposób profesjonalny podejdzie do wstawienia Twoich okien. Warto wcześniej sprawdzić, czy taka osoba posiada doświadczenie i odpowiednie uprawnienia do zajmowania się montażem okien. Jeśli poddasze ma być użytkowe, powinno się zwrócić uwagę na okna dachowe, które wyposażone będą w świetnej jakości pakiety szybowe, które będą chroniły nie tylko przed zewnętrznym hałasem, ale również i przed zimnem oraz stratami ciepła.


Z artykułu dowiesz się:


okno,

Co wziąć pod uwagę podczas obliczania kosztów zakupu okna dachowego?

Aby odpowiednio oszacować cenę okna dachowego, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych aspektów, ponieważ to, jaką kwotę na nie wydamy, zależne jest od wymiarów, rodzaju kołnierza uszczelniającego oraz np. pod jakim kątem ułożony jest Twój dach. Oprócz tego należy zadać sobie kilka konkretnych pytań:

  • jaki rozmiar okna mnie interesuje?
  • jaki rodzaj pakietu szybowego mnie interesuje? Standardowy dwuszybowy czy może jednak trójszybowy i większy?
  • jakie otwieranie ma mieć Twoje okno – dolne czy górne?
  • z jakiego materiału ma być wykonana rama okienna?
  • jaki rodzaj kołnierza uszczelniającego Cię interesuje?

Odpowiadając na powyższe pytania, będziemy mieli już mniej więcej zarysowaną cenę okna dachowego. Jeśli interesują nas bardziej rozbudowane okna dachowe np. zestawy kombi, kolankowe, szyby balkonowe czy np. lukarna, musimy przygotować się na zupełnie inne i podwyższone ceny tych okien.

Ile kosztuje montaż okna dachowego?

“okno,

Kwoty, którą zapłacisz za montaż okna dachowego, nie jesteś tak naprawdę w stanie sztywno ustalić. Wszystko zależy od tego, co będzie wchodziło w zakres obowiązków dekarza. Przeważnie jego praca polega na usunięciu części połaci dachowej, w której ma być umieszczone okno. Jeśli chcemy wymienić okna na nowe, to tutaj również cena będzie inna. Zupełnie inaczej jest również wtedy, kiedy dopiero budujemy dom i będziemy wstawiać pierwsze okna. Jak mniej więcej będzie wyglądała praca dekarza?

  • zrobienie otworu w połaci dachowej, w której będzie umieszczone okno;
  • zainstalowanie ramy okiennej, a następnie samego okna;
  • zainstalowanie izolacji termicznej;
  • założenie kołnierza uszczelniającego, którego zadaniem jest uszczelnienie instalacji oraz odpowiednie odprowadzenie wody, oraz śniegu.

Montaż okna dachowego – co jeszcze powinieneś wiedzieć?

“okno,

Jak widać, cena montażu uzależniona jest od rodzaju okna, na który chcemy się zdecydować oraz od kosztów związanych z zatrudnieniem dekarza. Jeśli zastanawiasz się, gdzie powinieneś szukać odpowiedniego fachowca, zawsze możesz o niego zapytać w punktach dystrybucyjnych. Niektórzy producenci okien, u których zamówisz produkt wraz z montażem, od razu przyślą do Ciebie odpowiedniego fachowca.

Na pytanie – gdzie znajdziesz dobrego dystrybutora? Można odpowiedzieć, że najlepiej kupować okna od znanych i polecanych firm, np. Velux, który posiada naprawdę szeroką i profesjonalną ofertę na okna dachowe oraz ich montaż.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Zaufane Opinie IdoSell
4.69 / 5.00 423 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-27
Bardzo dobry kontakt. Pełen profesjonalizm .Polecam
2023-04-03
O.K.
pixel