Żaluzje do okien dachowych Velux

( ilość produktów: 12 )

Żaluzje Velux

Żaluzje jakiś czas temu straciły na swoim uroku, by powrócić w wielkim stylu. Obecnie odznaczają się niezwykle uniwersalnym oraz ponadczasowych charakterem, przez co każdy może dopasować je do indywidualnego wystroju wnętrza. Dostępne w naszej ofercie żaluzje to niezwykle estetyczne, wysokiej jakości rozwiązania, które zapewniają również szereg właściwości użytkowych. Nasz asortyment to modele o solidnej, a jednocześnie lekkiej i prostej konstrukcji, która pozwala na łatwy montaż oraz obsługę. Każdy może komfortowo dopasowywać kąt nachylenia listew, aby wnieść optymalną ilość światła do wnętrza. Żaluzje Velux są niezwykle wygodne w utrzymaniu czystości i sprawdzą się nawet w pomieszczeniach o dużej wilgotności jak kuchnia czy łazienka. Bogaty wybór wariantów kolorystycznych, pozwoli każdemu stworzyć niesamowity klimat, a najwyższej jakości materiał wykonania – aluminium, zapewnia ich trwałość i wytrzymałość przez wiele lat. System obsługi żaluzji w postaci dolnej prowadnicy i bocznego suwaka zapewnia pełen komfort użytkowania.

Jak zamontować żaluzje Velux?

Montaż żaluzji Velux jest bardzo prosty, metodą na wcisk (Pick&Click). Przykręca się jedynie specjalne uchwyty w prawym i lewym dolnym rogu, a następnie przymocowuje się do nich boczne prowadnice i przykręca się je śrubami. Do prawej bocznej prowadnicy przykręca się uchwyt pozycjonujący. Pozostałe elementy nie wymagają zastosowania śrub, wystarczy tylko je włożyć w przeznaczone dla nich miejsce, by cała konstrukcja była w pełni szczelna, solidna i funkcjonalna. Warto podkreślić, że fabrycznie zamocowane uchwyty montażowe sprawdzają się w każdych oknach dachowych Velux, a to oznacza, że będą pasować do każdego typu żaluzji i rolet, dlatego też montaż jest całkowicie bezproblemowy i przebiega bardzo szybko. Niezależnie od tego, czy będziemy więc montować żaluzje Velux, które są obsługiwane ręcznie, czy też te, które są wyposażone w pilota zdalnego sterowania i z zasilaniem elektrycznym, nie powinniśmy mieć żadnych problemów z montażem, nawet jeśli nie mamy żadnego doświadczenia w wykonywaniu tego typu prac wykończeniowych w naszym domu. Jeśli jednak nie będziemy wiedzieć, w jaki sposób złożyć tę konstrukcję, zawsze możemy posiłkować się instrukcją montażu, która jest dostępna na stronie producenta Velux. Znajdziemy zarówno tę, która przedstawia kolejne ilustracje, jak również i taką, która została zaprezentowana jako film instruktażowy. Dowiemy się z niego dokładnie, jak krok po kroku zamocować żaluzje Velux, by służyła nam ona przez wiele długich lat w idealnym stanie. Sama instrukcja jest również bardzo prosta i przejrzysta.

Konserwacja żaluzji Velux

Każdy produkt tak dekoracyjny, jak i przeciwsłoneczny marki Velux został zaprojektowany w taki sposób, by prezentował najwyższą trwałość i wykazywał wyjątkową odporność na zużycie. Produkty te wyróżniają się również tym, że wkładamy minimalną pracę w to, by utrzymać je w czystości i w dobrym stanie. Konserwacja żaluzji Velux jest bardzo prosta i nie wymaga stosowania żadnych wymyślnych środków czyszczących. Musimy jednak pamiętać o regularnym czyszczeniu, jeśli zależy nam na tym, by żaluzje zachowały swoje właściwości. Przede wszystkim warto skupić się na usuwaniu największego naszego wroga, jakim jest kurz. To właśnie przez niego z czasem tak żaluzje, jak i rolety mogą stracić swój naturalny odcień i zamiast przyciągać uwagę, jako jeden z elementów dekoracyjnych w naszym wnętrzu, będą tylko obniżać standard naszego wnętrza. Jak więc pozbyć się kurzu – wystarczy regularnie ścierać go za pomocą wilgotnej szmatki, bądź też przy pomocy szczotki odkurzacza. Jeśli natomiast na żaluzjach z czasem pojawią się jakieś mocniejsze zabrudzenia w postaci plam, wtedy możemy je usunąć za pomocą miękkiej ściereczki, bądź też gąbki, która będzie jedynie zwilżona letnią wodą. Wystarczy delikatny ruch ręką przy konserwacji żaluzji Velux, by plama zniknęła. W przypadku zaś, kiedy na żaluzjach aluminiowych gromadzi się ładunek elektrostatyczny, możemy temu zapobiec. W takiej sytuacji jedyne, co musimy zrobić, to nałożyć niewielką warstwę odpowiedniego detergentu. Substancja ta powinna znaleźć na każdej listwie żaluzji, a także na skrzydełkach.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.69 / 5.00 423 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2023-05-19
  Szybko i sprawnie :)
  2023-05-14
  Ok
  pixel