2022-06-01

Ile kosztuje markiza elektryczna?

Markizy elektryczne są coraz chętniej wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych. Szczególnie posiadacze poddaszy mieszkalnych cenią sobie ich użytkowanie. Dzięki nim chronią swoje mieszkania zarówno przed przegrzaniem, jak i wścibskimi spojrzeniami osób z zewnątrz. Wybierając ten rodzaj osłony okiennej, warto zastanowić się nad tym, czy wybrać markizy elektryczne, czy manualne. Te pierwsze, pomimo wyższej ceny są coraz chętniej wybierane przez właścicieli. Ile kosztuje markiza elektryczna? Czy warto wybrać właśnie to rozwiązanie, aby cieszyć się komfortowym poddaszem mieszkalnym?


Z artykułu dowiesz się:

  1. Jak zbudowana jest markiza na okna dachowe?
  2. W jaki sposób należy obsługiwać markizę manualną, a w jaki elektryczną?
  3. Jaki jest koszt markizy elektrycznej?


sterowanie akcesoriami do okien dachpwych za pomocą panelu ściennego

Osłony okienne są coraz chętniej wykorzystywane w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, a także w budynkach użyteczności publicznej. Szczególną popularnością cieszą się na poddaszach mieszkalnych, na których właściciele muszą borykać się przed nadmiernym nagrzewaniem się oraz stratami ciepła. Ich działanie pozwala znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie. Nic zatem dziwnego, że osoby stawiające na komfort mieszkania oraz oszczędności chętnie wykorzystują markizy na okna dachowe oraz inne akcesoria do okien dachowych. Mając na uwadze, że poza właściwościami i parametrami wiele osób zwraca uwagę na cenę, dziś sprawdzimy, jak kształtuje się koszt markiz do okien dachowych.

markiza na oknie dachowym

Jak zbudowana jest markiza na okna dachowe?

Markizy zewnętrzne elektryczne na okna dachowe zbudowane są ze specjalnej siatki PCV. Produkty dostępne na rynku różnią się między sobą przede wszystkim procentem prześwitu. Na rynku dostępne są produkty wykonane z włókna szklanego i pokryte tworzywem sztucznym. W ofercie znajdują się zarówno markizy VELUX, jak i produkty oferowane przez innych producentów. Poszczególne produkty różnią się między sobą nie tylko budową i rodzajem sterowania, ale także kolorem. Zazwyczaj są to odcienie szarości, przechodzące w popiel.

Bez względu na to, czy wybierzesz markizy elektryczne czy manualne, jeśli nie będziesz ich używał z powodzeniem możesz zwinąć i schować w aluminiowej kasecie, którą montuje się do ościeżnicy okna. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie obserwować widok, który znajduje się na zewnątrz.

mama siedząca z córką na łóżku pod oknem dachowym

Jak prawidłowo zamontować markizy na okno dachowe?

Markizy do okien dachowych montuje się na zewnątrz. Instalację przeprowadza się jednak wewnątrz pomieszczenia, w którym na się znaleźć. Warto mieć na uwadze, że siatka, która jest jej głównym elementem nie przylega do szyby, dzięki czemu możliwa jest doskonała cyrkulacja powietrza. Dzięki temu markiza jest w stanie jeszcze dokładnie osłonić okna dachowe przed promieniami słonecznymi. Na rynku dostępne są zarówno markizy elektryczne (zwijane do płaskiej kasety), jak i manualne. Te pierwsze znacznie mniej odcinają się od okna, dzięki czemu znacznie poprawiają estetykę dachu.

okna dachowe w sypialni

W jaki sposób należy obsługiwać markizę manualną, a w jaki elektryczną?

Markizy do okien dachowych można bez problemu obsługiwać ręcznie. Wiele osób decyduje się jednak na montaż markiz elektrycznych, które są znacznie wygodniejsze w obsłudze. Aby bez problemu korzystać z markiz obsługiwanych ręcznie, potrzebny jest dołączony do nich drążek, którego długość wynosi między 80 a 150 cm. Dzięki niemu możliwa jest bezproblemowa obsługa produktu.

Wiele osób decyduje się na produkty elektryczne. Tutaj trzeba pamiętać o tym, że są one nawijane na wałek, który wyposażony jest w silnik. Za odpowiednie napięcie tkaniny odpowiada w tym wypadku taśma suwakowa, która jest zatopiona w krawędziach markizy. Taka budowa sprawia, że produkt jest odporny na powiewy wiatru, nawet tego najsilniejszego, którego prędkość wynosi do 120 km/h, a jeśli chodzi o wiatry boczne — nawet do 220 km/h. Tego typu markizami można sterować wykorzystując pilota albo przełącznik naścienny lub bezprzewodowy. Dzięki temu, że bez problemu można ustawić je w dowolnym położeniu, użytkownik bez problemu jest w stanie regulować ilość światła, jaka wpada na poddasze.

Kobieta zasłaniająca okno dachowe moskitierą

Jaki jest koszt markizy elektrycznej?

Decydując się na markizy elektryczne do okien dachowych, dobrze jest skupić się nie tylko na koszcie jej zakupu, ale także na jakość wykonania. Nie bez znaczenia jest tutaj klasa odporności produktu. Ceny, jakie możesz zaobserwować na portalokienny.pl to wartości poglądowe, ponieważ ostateczny koszt markizy na okna dachowe będzie uzależniony od indywidualnych wymagań inwestora oraz złożonego zamówienia. Dlatego też, jeśli chcesz poznać ostateczny koszt markizy elektrycznej, skontaktuj się ze specjalistami zatrudnionymi w :portalokienny.pl. Pamiętaj, że podstawowy koszt markizy elektrycznej na portalokienny.pl wynosi między 887 zł a 1748 zł.

Podsumowanie

Wybierając markizy elektryczne do okien dachowych możesz mieć pewność, że życie na poddaszu stanie się bardziej komfortowe. Zanim jednak zdecydujesz się na określony model, powinieneś zapytać sprzedawcę o końcowy koszt produktu. Tylko on będzie w stanie dokładnie oszacować koszt wybranej markizy, co sprawi, że bez problemu oszacujesz budżet potrzebny na wyposażenie wszystkich okien w domu.

Przeczytaj także:


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Zaufane Opinie IdoSell
4.69 / 5.00 423 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-19
Szybko i sprawnie :)
2023-04-04
Super polecam
pixel